5 tipů na výběr servírovací mísy pro dokonalý stůl


Servírování jídla je důležitou součástí každého společenského setkání. Ať už se jedná o rodinnou oslavu, večeři s přáteli nebo formální večírek, servírovací mísa je nezbytností na dokonalý stůl. Výběr té správné servírovací mísy může být však náročný úkol. Proto jsme pro vás připravili 5 tipů, jak vybrat tu správnou servírovací mísu pro vaše potřeby.

1. Vybírejte podle velikosti

Při výběru správné servírovací mísy je velikost klíčová. Musíte zvolit takovou velikost, aby se do ní vešlo jídlo, které chcete podávat. Pokud plánujete servírovat polévku, je lepší si vybrat hlubší mísu s vysokými okraji. Naopak, pokud chcete podávat salát, můžete zvolit mělčí mísu s nižšími okraji.

2. Zvažte materiál

Materiál servírovací mísy má také vliv na vzhled vašeho stolu a celkovou atmosféru. Keramické a porcelánové mísy jsou klasickým výběrem, které dodají vašemu stolu elegantní a formální vzhled. Skleněné mísy jsou moderní volbou, které dodají vašemu stolu lehkost a vzdušnost. Kovové servírovací mísy jsou ideální pro večeře a formální příležitosti.

Vyberte si z naší široké nabídky servírovacích mís na našem e-shopu.

3. Zvažte tvar

Tvar servírovací mísy také ovlivňuje celkový vzhled vašeho stolu. Kulaté a oválné mísy jsou ideální pro servírování polévek a hlavních jídel. Mělké a čtvercové mísy jsou vhodné pro servírování salátů a předkrmů.

4. Zvažte barvu a design

Barva a design servírovací mísy jsou důležité pro celkovou atmosféru vašeho stolu. Pokud máte barevnou výzdobu na vašem stole, můžete si vybrat servírovací mísy v barevném provedení, které se budou hodit k celkovému vzhledu. Pokud máte jednoduchý a minimalistický design, můžete zvolit servírovací mísy s výrazným potiskem, které přidají do vašeho stolu něco extra.

5. Zvažte praktičnost

Praktičnost servírovací mísy je také důležitá. Pokud máte málo místa na stole, zvolte servírovací mísy, které se dají snadno skládat a uskladnit. Pokud chcete servírovat jídlo, které se rychle ochlazuje, zvolte servírovací mísy, které lze předem ohřát.

Vybrat si správnou servírovací mísu může být náročné, ale s našimi 5 tipy to bude snadné. Vyberte si správnou velikost, materiál, tvar, barvu a design a zvažte praktičnost. A nezapomeňte, servírování jídla je umění, které dodá vašemu stolu nádherný vzhled.